lsrael.net ve lsrael.org domainleri bana kaldı. Domain alırken yazım hatası

Dynadot üzerinden düşen domainler için yapılan ihaleleri gözden geçirirken israel.net ve israel.org domainlerinin düştüğünü gördüm. Açıkcası bu çok saçmayda heralde yazım yanlışı var deyip kendimden şüphelendim. İsrail in ingilizce yazılışını tekrar tekrar kontrol ettim. Doğruydu. İsrailin .net ve org domainleri 12$ dan duruyordu. Sadece birinde 2 teklif vardı. Bu çok saçmaydı, bir kaç milyon  edebilme ihtimali olan domainler 12 dolardı önümde… Domainleri sorgulatıyorum. 94 kayıtlı domainler. Zaten Bu domainlerin düşüyor olması bile saçma geliyordu bana. Neyse daha fazla düşünmeden girdim ihaleye dedim bu bana kalmaz ama en azından izlerim nasıl sonuçlandığını. Bir hata yapıyorsam da öğrenmiş olurum ne hata yaptığımı..

Her iki Domainede 30$ teklif verdim. Zaten otomatik geçecekler diye bekliyorum benim teklifimi. Bir de ne göreyim. benim teklif en yüksek durumda. İşte bu teklifi verdikten hemen sonra gerçeği farkettim. israel.net değil lsrael.net ve lsrael.org (i harfi yerine l (L) harfi vardı.) Bu harf gözü yanıltmıştı. Ben bunu büyük I harfi olarak algılamıştım. Hemen Dydnadot’ a mail attım bir harf hatası gözümü yanılttı, tekliflerimi geri çekmek istiyorum diye. Fakat Amerika’da mesai saatlerinin dışında  olduğu için cevap gelmedi ve arttırma mesai saatinden önce sonlanıyordu. Arttırma sonlandı ve sonrasında arttırma sonlandığı için iptal edemeyeceklerini söyleyen bir mail aldım.

Dynadot kurallarını tekrar gözden geçirdim. 48 saat içinde ödeme yapmazsam teklifim geçersiz oluyor ama ödeme yapmadığım için ban yeme durumum var. Daha önceki alışverişlerimi gözden geçirip iyi niyetli düşünürler mi bilmiyorum. Ödeme yapmamaya karar verdim. Bakalım ne olacak?

Domain adresi alırken her harfini dikkatlice gözden geçirin…

2 Yorum

  1. Ne oldu hocam ödeme yapmayınca? Merak ettim şimdi 🙂

    • Domainci dedi ki:

      Ödeme yapmayınca önce hesabı banladılar yeni bir arttırmaya katılamıyordum. Sonra durum ile ilgili bildirim yapınca banı kaldırdılar.

0 Trackbacks

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir