Network Solutions firma içi domain transferi

Son zamanlarda Network Solutions firması ile çalıştığım için domain transferlerini kolaylaştırmak için Network Solutions firmasının kullanımı anlatan yazılar hazırlıyorum. Daha önce Network Solutions Hesap Açılması ile ilgili bir yazı yazmıştım hesabınız yok ise o yazıdan faydalanarak hesap oluşturabilirsiniz.

Şimdi bu açtığınız hesaba başka bir  Network Solutions  bulunan domainlerin transfer edilmesi işlemini anlatacağım. Normalde diğer bütün firmalarda bir domain firma içi transfer edilecekse bunu domainin halihazırdaki sahibi gerçekleştiriyor. Bu firmada işler biraz tersinden işliyor. Domaninin transfer edilecek yeni sahibinin hesabı üzerinden işlemlerin başlaması gerekiyor. Alanadının eski sahibi sadece işlemleri gelen mail üzerinden onaylıyor.

Not: Burada anlattıklarımı başka bir firma üzerinden Network Solutions firmasına domain transfer ederken de kullanabilirsiniz.

Hesabımıza giriş yaptıktan sonra “Domain Names” menüsünden “Transfer to Network Solutions” bağlantısını seçiyoruz.

Network Solutions domain transferi

Ardından gelen sayfada bulunan forma transfer etmek istediğimiz domain / domainleri giriyoruz ve “Get Started” butonuna basıyoruz.

Network Solutions domain transferi

Sonrasında karşımıza gelen ekranda doğrulama karakterlerini girip “Continue” butonuna tıklıyoruz.

Network Solutions domain transferi

Ardından karşımıza bir ödeme ekranı geliyor. Burası çok önemli çünkü Network Solutions firması  pahalı bir ücretten 5 yıllık domain yenileme ücretini de ödememize ekliyor. Biz yenileme yapmak istemediğimiz için burada bulunan “Remove” butonuna basarak yenileme hizmetini kaldırıyoruz.

Network Solutions domain transferi

Yenileme ücretini kaldırdığımızda karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelmiş olmalı dikkat edin Toplam ücret 0$ olarak gözükmelidir. Sonrasında “Secure Checkout” butonuna basarak bir sonraki aşamaya geçiyoruz.

Network Solutions domain transferi

Bir sonraki aşamada “Personel” seçeneğini seçerek “Continue” butonuna basıyoruz.

Network Solutions domain transferi

Gelen ekrandaki doğrulama kodunu gereken yere giriyoruz ve toplam rakamın 0$ olduğuna dikkat ederek. “I Agree to” diye başlayan butona basıyoruz.

Network Solutions domain transferi

Teşekkürler ekranı geldiğinde transfer işlemlerimiz başlamış oluyor.

Network Solutions domain transferi

Bundan sonra yapılması gereken sabırla beklemek çünkü Network Solutions firması 4-5 saat sonra hatta daha uzun bir süre sonra mail atabiliyor.

Bu aşamadan sonrasını domainin ilk sahibi yapıyor.
Gelen mailde aşağıdaki gibi bir yazının içindeki bağlantıya tıklıyoruz.

 For security reasons, we must have your authorization before we can complete this request. If this is a valid request and you wish to approve this transfer, please access the secure Web page at https://www.registrar-transfers.com/bağlantı or paste the URL into your browser. Then follow the instructions to authorize the domain name registration transfer for the domain name(s)

Bu bağlantıya tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir onay penceresi geliyor.
Bu pencere üzerinden “Authorize” seçeneğini seçip “By authorizing…” diye başlayan yazının yanındaki kutucuğa bir tik kondurup  “Submit” butonuna bastığınızda transferi onaylamış oluyorsunuz.

Network soluitons firma içi transfer

Bundan sonra siz sağ ben selamet her ikinize birden domain transferinin tamamlandığına dair mail geliyor ve domain artık yeni panelde.

 

7 Yorum

 1. Şenol dedi ki:

  kardeş herşeyi yaptım ama mail adresine gelen linke tıkladımmı geçici olarak devre dışı diyor neden

 2. çerkes dedi ki:

  Hocam ben transfer işlemi yapmaya çalıştım ama resimdekiler gibi değil bir güncelleme yapabilir misiniz ? 🙂
  Someone else seçip onayladım yanlış bir şey mi yaptım acaba ?

  • Domainci dedi ki:

   Uygun bir vakitte görselleri güncellerim.
   Fakat seçtiğiniz ayar doğrudur.

   • efecancelik dedi ki:

    arkadaşlar ben networksolution.com da olan domaini başka bir yere transfer etmek istiyorum. bunun işçin yardımcı olabilecek biri varmı acaba.

 3. allah razı olsun resimli anlatım yapan bir siz varsınız diğer sitelerden hiç birşey anlaşılmıyor

 4. Apk oyun dedi ki:

  Çok faydalı bir yazı olmuş çok teşekkür ederiz. Bu kadar detaylısını görmemiştim.

0 Trackbacks

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir