Network Solutions transfer kodu isteme – Auth Code isteme

Network Solutions Firmasının yenileme ücretleri biraz pahalı olduğu için aldığımız domainleri süresi bitmeden  başka bir firmaya transfer etmekte fayda var. Firmalar arası transfer işlemleriden bir transfer koduna ihtiyacımız var. (auth code, auth key, transfer key, epp code gibi farklı tanımlamalar yapılıyor.)

Panele giriş yaptığımızda “My Domain Names” bölümünden trasnfer kodu isteyeceğimiz domaini seçiyoruz.(panelde tek domain varsa direk o domainin sayfası gelir.)

network solutions name serve yönlendirme - 1

Daha sonra karşımıza gelen sayfanın en altında bulunana “Turn On or Request Authorization Code” bağlantısına tıklıyoruz. Bu bağlantı sayesinde hem transfer kodumuzu isteyeceğiz hemde transfer kilidini kapatacağız. Bu kilit domain çalınmalarını engelemek için yapılmış bir koruma kilit olduğu sürece domain transfer edilemez. Bu yüzden transfer etmek için kilidin kaldırılması şart.

 

 

network solutions auth code isteme

Sonrasında karşımıza gelen ekranda “Leave Domain Transfer Lock Off” seçeneğini seçip, “Request Authorization Code” seçeneğine bir tik koyarak “Save” butonuna basıyoruz.

network solutions auth code isteme

“Save” butonuna bastıktan sonra en geç 1 saat içinde kod e-postamıza gönderiliyor. Genellikle 5-10 dakikada gelir.

 

2 Yorum

 1. Pınar Yüksel dedi ki:

  Burada çok eskiden alınmış alan adlarımız var. Ancak transfer edemiyorum. Bu belirtmiş olduğunuz transfer kodunu alacağımız yerler bende çıkmıyor. Domain üzerinde dns değişikliği ve yenileme hariç hiç bir işlem yapılamıyor. Buna yetkimizin olmadığı söyleniyor. Çok eskiden (1998) alınmış buradan ve her domain için sanırım farklı account açılmış. Bu konuda bildiğiniz bir şey varsa bilgi verirseniz çok sevinirim.

  • ozkan dedi ki:

   Pınar Hanım, Çok eski domainlerden bahsediyorsunuz. Muhtemelen domainlerin süreleri dolmuştur ve başkalarına geçmiştir domainler.

   İlk yapmanız gereken şey o domain adreslerini aratıp satın alabiliyormusunuz bir bakın.

   Eğer başkası tarafından satın alınmışsa malesef yapabilinecek birşey yok.

0 Trackbacks

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir