‘domain satmak’ etiketlenmiş yazılar

Binlerce domain satmak

Domain işine yeni başlayan birisi yüzlerce domain kaydetmeye başlayarak bu geleneksel yanlışı yapmak zorunda sanki. Herkes bunun yanlış olduğunu söylüyor ama genede domain işine yeni başlayan kişi kampanya ile 1$ a kaydettiği domaini 20 dolara sattığı zaman 20 kat kazanç sağladığını düşünüyor. Matematiksel olarak her şey doğru.

Bende bu şekilde bir yanlışla domain işine başlamış birisi olarak deneyimlerime ve gözlemlerime dayanarak şunları söyleyebilirim.

Açık arttırma ile yapılan satışlarda ortalama 20 TL ye satılacak kalitesiz bir domain sizi 4-5 gün oyalayabiliyor. 200 TL kazanmak için 10 x 4-5 gün = 40-50 gün Bir buçuk iki ay uğraşmamız gerekecek. Oysa Orta kalite bir domaini 50 TL ye alıp 250 TL ye 4-5 günde satabiliriz. 10 kat daha hızlı kazanıyoruz. 10 tane domainin satış aşamaları için atılan mesajlar geri çekilen teklifler. Multi konular için mesaj aktarımları için harcanan vakitten daha bahsetmedim bile.

Başlangıçta bu kadar domain alıp satmanın tek faydası alım satım işine alışıyorsunuz ve domain fiyatları hangi domain satılır satılmaz bu konular hakkında biraz fikir sahibi oluyorsunuz. Ama genellikle bu işin sonu forumda gördüğümüz panel boşaltıyoruz 70 domain birden, 40 domain birden gibi satışlarla alınan domainlerin çok ucuza satılması ile domain işiyle uğraşılmaz düşüncesi ile sonlanıyor.

Bu aşamada benim uygulamayı düşündüğüm ve size de önerim dünyanın en büyük yatırımcılarından olan Warren  Buffet tavsiyelerinden ilkini uygulamak olmalıdır. Warren Buffet gibi domain almanın 3 yolu

Kendinize 20 domain sınırı belirleyin

Sanki hayatınız boyunca 20 domain alma hakkınız varmış gibi düşünün. Böyle olunca her domain kaydederken 2-3 kez yeniden düşünürsünüz. Kısıtlı domain kaydetme hakkınız olursa kaliteli domain almak zorunda olacaksınız.

Binlerce domaini yönetmekle zaman harcamayın… Zamanınızı iyi domain bulmak için harcayın…