‘google adsense engellemeyi kaldırma’ etiketlenmiş yazılar

adsense banlı domain

Bugün bile bile bir adsense banı olan domain aldım. Niyetim yazışmalar ile bu banı kaldırmak. Bugün itibari ile çalışmalara başladım. Hemen bir wordpress kurdum. Hakkında, iletişim ve gizlilik politikası sayfalarını oluşturdum. xml site haritası eklentisi kurup xml site haritası oluşturdum. All-in-one-seo eklentisini kurdum. Site başlığı, açıklamaları ve anahtar kelimeleri sade düzgün bir dille abartıya kaçmadan girdim. Google Analytics ve Google web araçlarına kayıt oldum. Şimdi 1-2 içerik girip yarın Google’a başvuruda bulunacağım.

Süreci ve sonuçları paylaşmaya devam edeceğim.
Evet bunları yaptıktan sonra yaklaşık 6-7 saat sonra site index aldı. Henüz infosu yok ama 1-2 güne oda olur web araçlarından yeniden değerlendirme isteğinde de bulundum. Kaldı geriye Google Adsense ekibine başvurmak.

Eklendi:

Sitenin 1 gün sonra infosuda oldu ama adsense Türkiye reklam yayınlamanın mümkün olmadığı cevabını verdi. Israrcı bir ikinci mail attım. Domaini yeni aldığımı ve sorunun benle ilgili olmadığını politikalara her zaman uyduğumdan vs. bahsettim. Aldığım cevap karşısında şaşırdım. İçinde “full” “film” “izle” kelimelerini barındıran bir domain ile zaten adsense yayını yapılamıyormuş. Açıkcası hiç film siteleri ile ilgilenmediğim için bu konu hakkımda bilgim yok. Etraflıca araştırıp belki bir başvuru daha yaparım.